2013. december 7., szombat

Evangelii Gaudium - III. Az evangélium öröme (nr. 1–19) | Magyar Kurír


Quotes:

Evangelii Gaudium - III. Az evangélium öröme (nr. 1–19) | Magyar Kurír

    • első tizennyolc pontja egyfajta általános bevezetést, célmeghatározást képez. Kifejezésre juttatja, hogy a keresztény lét alaphelyzete a Jézus Krisztussal való személyes találkozás, amely örömre gyújtja a szívet, eltölti az egész életet (nr. 1)
      • a keresztényekhez szól, „hogy meghívjam őket az evangelizáció egy új útszakaszára, amelyet ez a szeretet jellemez, s kijelöljem az Egyház haladása számára az utakat az elkövetkezendő évekre"
        • int írja, „vannak keresztények, akiknek látszólag nagyböjti stílusuk van, Húsvét nélkül" (nr. 6). Ferenc pápa tisztában van vele, hogy nem lehet minden élethelyzetben felhőtlenül örülni, vannak nehéz pillanatok is. Ám ha szünet nélkül ezekre hivatkozunk, hogy kimagyarázzuk, miért nincs bennünk öröm, rossz úton járunk.
          • Az öröm megélésének egyik formája pedig maga az evangelizáció – hiszen a jó közölni akarja magát, az Istennel való találkozás öröme csak még tovább gyarapodik bennünk, ha azt kitágítjuk mások felé.
            • Ferenc pápa kijelenti, hogy csak akkor tudunk közel jutni hozzájuk, hogyha eljutunk „az egyszerű megőrző, konzerváló lelkipásztorkodástól a határozottan missziós lelkipásztorkodásig" (n. 15).


              This message was sent to you by peteratya via Diigo

              Nincsenek megjegyzések:

              Megjegyzés küldése