Vélemény: A "székely" himnusz | hvg.hu
- nehéz elképzelni magyartalanabb dallamot. Mindaz (ritmus, dallamvezetés), amit Kodály, Bárdos és mások annak idején úgy tanítottak, hogy ellenkezik a magyar zenei hagyománnyal
- tömény giccs.
- szöveg? Szerinte népünket nem Isten, hanem a Végzet vezeti
- Csaba királytól várjuk,
- (a tenger, amint zajlik?
- mégiscsak előkerül a végzet és Csaba királyfi helyébe Isten
- az elnyomatás évei sajátos érzelmi töltést adtak
- ez a lényegében pogány mentalitású szöveg egyes templomokba is behatolt.
- felvethető: hol a felvidéki himnusz? Hol a vajdasági vagy a kárpátaljai himnusz - vagy éppen a burgenlandi? Nem lenne jobb egy olyan himnusz, mely minden magyaré? De hiszen van ilyen, úgy kezdődik, hogy "Isten, áldd meg a magyart"!
- DOBSZAY LÁSZLÓ
Posted from Diigo. The rest of diigo_petatya-hirblog.blogspot.com/ group favorite links are here.