Quotes:
- Szűkebb környezetünkben is találunk olyan embereket, akik nagy szegénységben, nélkülözésben élnek.
- Térségünkben azonban nem a fizikai éhség, hanem a túltápláltság jelenti a legnagyobb problémát
- Sokan azért távolodnak el Istentől, mert bővelkednek a földi javakban. A családtagjaik számára is biztonságot tudnak teremteni, és megelégednek önmagukkal. Úgy érzik, nincs szükségük Istenre: „lelki alultápláltságban" szenvednek. Kiüresedik az életünk, ha a lelkünket nem tápláljuk. Ahogy szükségünk van a testünk táplálására, legalább annyira szükségünk van lelkünk táplálására is, hiszen test és lélek vagyunk. E kettőnek a harmóniáját nem lehet következmények nélkül megtörni.
- A családtagok fontosnak tartották, hogy legalább vasárnap és az ünnepnapok alkalmával leüljenek együtt az asztalhoz, mert a terített asztal erősíti az emberi kapcsolatokat, erősíti a közösségeket.
- felismerjük az asztalközösség erejét
- Szent Tamás Oltáriszentségről szóló himnuszát idézte: „Veszi jó és veszi vétkes, / Ám gyümölcse vajmi kétes: / Élet vagy elkárhozás. // Rossznak átok, üdv a jóknak; / Lásd az együtt áldozóknak / Végük milyen szörnyű más."
This message was sent to you by Peteratya via Diigo
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése