2014. április 26., szombat

Szent Faustyna Kowalska nővér: Napló | Magyar Kurír - katolikus hírportál


Quotes:

Szent Faustyna Kowalska nővér: Napló | Magyar Kurír - katolikus hírportál

    • A lengyel Szent Fausztina – lengyelül a teljes neve: Maria Faustyna Helena Kowalska – egy mélyen vallásos, tízgyermekes család harmadik gyermekeként született. Kiskorától kezdve az ima szeretete, az engedelmesség és az emberi nyomor iránti érzékenység jellemezte. Szülei nehéz anyagi körülményei miatt csak három évig járt iskolába, ezt követően gazdag családoknál szolgált. Tizennyolc éves korában megjelent előtte Jézus, és nekiszegezte a kérdést: „Meddig fogok még szenvedni miattad, és te meddig vezetsz félre?"
      • Helena Kowalskát szíven ütötték Jézus szavai. Ezt követően
        • Istennel való misztikus egyesültségben, szentség hírében halt meg, 1938. október 5-én, alig 33 éves korában.
          • II. János Pál pápa 1993-ban boldoggá, 2000-ben pedig szentté avatta, és elrendelte, hogy húsvét második vasárnapja az egész egyházban az Isteni Irgalmasság napja legyen.
            • A Naplót – amely egyúttal lelki önéletrajz is – Fausztina nővér Jézus egyértelmű utasítására, életének utolsó négy évében írta. Benne lelkének pillanatnyi és korábbi, Krisztussal való találkozásait írta le, feltárva lelki élete mélységeit,
              • Nem titkolja, hogy átéli a legyötrelmesebb érzést, a lelki sötétséget, az Istentől való elhagyatottág érzését, amikor a gonosz sugallatára kétkedő kérdéseket tesz föl magának: „Miért törekedjem az erényekre és jó cselekedetekre? Miért kell megtagadnom és sanyargatnom magam?... Miért imádkozzam? Miért áldozzam fel, és tegyem tönkre magam?...
                • Amikor azonban a szenvedések már egészen összetörik, Fausztina nővér lelke mélyéből kezd el imádkozni, teljesen átadva magát Krisztus akaratának: „Jézusom, tégy velem, amit csak akarsz. Én mindenhol imádni foglak. Valósuljon meg bennem teljesen a Te akaratod, én Uram, Istenem, én pedig hirdetni fogom végtelen irgalmadat." Ezzel a tökéletes Istenre hagyatkozással megszűntek a nővér kínjai, s megpillantja Jézust, aki reményt önt belé: „Én mindig a szívedben vagyok." Fausztina nővér számára nem csupán hit, de bizonyosság – megtapasztalt tudás – volt az, hogy Isten „sohasem enged többet szenvednünk, mint amennyit el bírunk viselni."
                  • „Ezeket a kegyelmeket ne csak a magad részére vedd, hanem felebarátaid részére is… bátorítsd a veled találkozó lelkeket az én végtelen irgalmamban való bizalomra… Hirdesd, hogy Isten legfőbb tulajdonsága az irgalom. Kezem minden művét irgalom koronázza meg."
                    • „Felebarátaid iránt mindig és mindenhol irgalmasságot kell tanúsítanod. Ez elől nem térhetsz ki sem kényszerre hivatkozva, sem kifogással, sem bocsánatkéréssel."


                      This message was sent to you by peteratya via Diigo

                      Visszaemlékezés egy korszakalkotó beszédre - VIDEÓVAL | Magyar Kurír - katolikus hírportál


                      Quotes:

                      Visszaemlékezés egy korszakalkotó beszédre - VIDEÓVAL | Magyar Kurír - katolikus hírportál

                        • XXIII. János pápa köszöntése a II. Vatikáni Zsinat megnyitása alkalmából rendezett fáklyás felvonulás résztvevőihez 1962. október 11.-én, csütörtökön
                          • Továbbra is szeressük tehát egymást, szeressük úgy egymást, szeressük úgy egymást, tekintsünk úgy egymásra a találkozásban, hogy megragadjuk azt, ami egyesít bennünket, s félretegyük mindazt – ha van is ilyen – ami egy kis nehézséget okozhatna nekünk. Semmi: fratres sumus [testvérek vagyunk]! A fény, amely fölöttünk ragyog, amely a szívünkben van, amely a lelkiismeretünkben van, Krisztus fénye, amely kegyelme révén valóban uralkodni akar minden lélekben.
                            • Hazatérve ott találjátok majd a gyermekeket; simogassátok meg a gyermekeiteket és mondjátok: „Ez a pápa simogatása". Találtok majd könnyeket is, amelyeket fel kell szárítani. Tegyetek valamit, mondjatok egy jó szót. A pápa velünk van különösen a szomorúság és keserűség óráiban.


                              This message was sent to you by peteratya via Diigo

                              XXIII. János pápa – Egy ember, aki engedte, hogy az Úr vezesse | Magyar Kurír - katolikus hírportál

                              Isten XX. századi atlétája: II. János Pál pápa | Magyar Kurír - katolikus hírportál

                              II. János Pál és XXIII. János szentté avatására készülve – Alberto Bottari de Castello apostoli nunciussal beszélgettünk | Magyar Kurír - katolikus hírportál


                              "II. János Pál és XXIII. János szentté avatására készülve – Alberto Bottari de Castello apostoli nunciussal beszélgettünk 2014. április 25. péntek 09:00"

                              Quotes:

                              II. János Pál és XXIII. János szentté avatására készülve – Alberto Bottari de Castello apostoli nunciussal beszélgettünk | Magyar Kurír - katolikus hírportál

                                • Magyarország apostoli nunciusa Észak-Olaszországból származik, mint XXIII. János, akinek pápasága idején papi szeminarista volt. II. János Pál pápa személyesen szentelte püspökké 2000-ben
                                  • XXIII. János
                                    • Nagy hatású ember volt: ahol csak megjelent, érezni lehetett a szeretetét.
                                      • Emlékszem élete utolsó pillanataira, amelyeket a rádió és a televízió is közvetített. Az emberek tudták, hogy beteg, és amikor közeledett halálának pillanata, térden állva imádkoztak a Szent Péter téren. Szentmisét mutattak be a Szent Péter-bazilikában, és a mise végén Szent János evangéliumát olvasták fel: „Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige." A pápa abban a pillanatban hunyt el, amikor a pap azt olvasta: „Föllépett egy ember, az Isten küldte, János volt a neve." Megrendítő pillanat volt, szinte János pápa felmagasztalásaként hatott. Tudtuk, hogy elmélyült, imádságos lelkületben élt, és igazi atyja volt népének. Halála mélyen megrendítette az egyházat és a világot.
                                        • Emlékszem, amikor az első zsinati szekció végén a hívek este kimentek a Szent Péter térre gyertyákkal a kezükben.
                                          • Amikor meglátta azt a sok embert, mégis kinyitotta az ablakot, és beszélt hozzájuk. Elmondta, milyen nagy, örömteli esemény zajlik odabent, az egész egyház együtt halad az Úr felé. Majd hozzátette: „A természet is részt vesz benne, nézzétek, telihold van" – ekkor már nagy meghatottság lett úrrá az embereken. Végül így szólt hozzájuk: „Menjetek haza, simogassátok meg gyermekeiteket, mondjátok meg nekik, hogy ez a pápa simogatása. Köszöntsétek a nevemben a betegeket, én ott vagyok mindannyiotok mellett." Igen, ilyen ember volt János pápa. És ezzel nagy feladatot adott nekünk: ilyen figyelemmel tekintsünk az emberekre, ilyen közel érezzenek magukhoz minket.
                                            • a Falakon kívüli János, a Falakon kívüli Szent Pál-bazilika mintájára –, mert véget vetett annak az elképzelésnek, hogy a pápa bezárkózva él. Ő kilépett a Vatikán falai közül, a falakon kívülre ment.
                                              • János pápa valóban olyan volt, mint egy plébános, aki közel van az emberekhez – ahogyan most Ferenc pápáról mondják.
                                                • II. János Pál alakja elevenen él korunkban, nem csak a katolikusok emlékezetében. Mit jelent az Ön számára, hogy személyesen ismerhette, és hogy Önt is ő szentelte püspökké?
                                                  • 2000. január 6-án ott voltam a tizenkét pap között, akiket a Szent Péter-bazilikában püspökké szentelt II. János Pál pápa
                                                    • Emlékszem, oldalt álltam, amikor a felajánláskor az oltárhoz hívott minket. Jól láttam őt, rám nézett, és megborzongtam. Úgy éreztem: a pápa maga hív, hogy vegyek részt vele együtt a küldetésében!
                                                      • Nagyon mélyen látó tekintete volt, szinte belé hatolt az emberbe, beszélt hozzá: tisztelet és közeledés egyszerre volt jelen a tekintetében. 
                                                        • Részt vettünk a szenvedésében, mert nem rejtette el. Sőt, még írt is egy enciklikát a fájdalom értelméről: Salvatoris misterium. Azt mondta, hogy a szenvedésben még jobban felfedezte hivatásának, küldetésének értelmét.
                                                          • Rám is nagy hatással volt, amikor imádkozni láttam. Leült a kápolnában, és olyan volt, mintha nem is lett volna jelen. Ott volt, de az Úrral volt. Nem mozdult. Valóban misztikus imádság volt ez. Az Úrral időzött.


                                                            This message was sent to you by peteratya via Diigo

                                                            2014. április 18., péntek

                                                            Hogyan avathatják szentté XXIII. Jánost bizonyított csoda nélkül | Magyar Kurír


                                                            Quotes:

                                                            Hogyan avathatják szentté XXIII. Jánost bizonyított csoda nélkül | Magyar Kurír

                                                              • A zsinati ülések közepette
                                                                • kéri: közfelkiáltással avassák szentté XXIII. Jánost
                                                                  • Ferenc pápa július 5-én, amikor aláírta a II. János Pál pápa közbenjárásával történt csodát igazoló dekrétumot, egyben kérte a részt vevő bíborosok és püspökök hozzájárulását Boldog XXIII. János „pro gratia" szenttéavatásához. Ez azt jelenti, hogy a Szentatya elfogadta a Szenttéavatási Ügyek Kongregációja által előterjesztett indoklást, hogy hivatalos úton elismert csoda nélkül is megtörténhessen a kanonizáció.
                                                                    • jelenleg érvényben lévő egyházjogi szabályozás
                                                                      • Egy kivételes esetet jelent, amelyre volt már példa a gyakorlatban, amelynek vannak előzményei.
                                                                        • a jó pápa emlékezetét Isten népe körében egyre több jel és csoda híre kíséri. A 2000. szeptember 3-án történt boldoggáavatásától kezdve az egész világról számtalan jelzés érkezett a posztulátorhoz a boldog pápa közbenjárására elnyert kegyelmi ajándékokról, ezeket közül sokhoz orvosi dokumentációt is csatoltak. Körülbelül húsz fontos eset van közöttük"


                                                                          This message was sent to you by peteratya via Diigo